Vítejte na stránkách fotbalového klubu TJ Dolní Habartice

Cenná remíza ze Starého Šachova

27. května 2013 v 18:05 | Láďa |  aktuality
V rámci 19. kola fotbalové III. třídy jsme zajížděli na půdu Starého Šachova.
Souboje s tímto týmeme jsou vždy divácky atraktivní a nejinak tomu bylo i včera, kdy se hrál výborný fotbal, a remíza je zasloužená, a pro nás nesmírně cenná, i když se nám jí v poslední minutě zápasu snažil sebrat svým verdiktem hrůzy pan rozhodčí Dostál.

Kemp Starý Šachov - TJ Dolní Habartice 4:4 (1:2)
branky D.H.: Pospíšil Lukáš, Vitner Pavel. Sejkora Jiří, Finkes Marek
sestava D.H.: Beneš - Finkes Miloslav, Špaček, Bažant, Vitner - Valenta (60 Pudil), Finkes Marek, Sejkora, Pospíšil - Horvát, Mysliveček Jakub
trenér: Jiří Mikoláš

Úvod utkání dle očekávání patřil domácím, kteří nás přehrávali rychlou kombinační hrou a oba jejich útočníci nám dělali velké starosti.
Navrátilec do brány Jarda Beneš se měl v úvodních 15 minutách co ohánět a vedl si dobře.
Postupně jsme se snažili hru vyrovnat, Horvátovu střelu lapil domácí golman.
Do vedení se nakonec dostali domácí po nedorozumění našich obránců s golmanem, neměl útočník soupeře těžkou práci s tím, aby otevřel skóre, došlo však přitom k nezaviněné srážce a domácí útočník si vyrazil dech, nebyl to příjemný pohled a nachvíli jako by se zastavil čas, domácí hráč se však naštěstí z toho dostal a zápas dohrál.
Po vedoucím gólu jako by soupeř přestal hrát a přišli naše velké chvíle, Jirka Sejkora parádně našel Lukáše Pospíšila a ten křižnou ranou vyrovnal 1:1.
O chvíli později si na přihrávku Petra Horváta naběhl z obrany Pavel Vitner a šli jsme do vedení 1:2.
Domácí toužili rychle odpovědět, domácího ostrostřelce Žiaka však skvěle vychytal Jarda Beneš, a při další šanci soupeře nás zachránila tyč.
Závěr první půle patřil opět domácím v koncovce však nebyli přesní a tak se šlo do kabin za stavu 1:2.
Druhý poločas pro nás však začal hodně špatně, Pavel Špaček ve vápně skolil domácího útočníka, kopala se naprosto správně nařízená penalta a bylo to 2:2.
Tento okamžik nás na chvíli přibrzdil, naši kluci se více než na hru soustředili a podrážděně reagovali na výroky sudího, což nebylo správné a trest přišel brzy.
Domácí nás po krásné kombinaci doslova rozebrali a tuto krásnou akci zakončili gólem 3:2.
S odpovědí jsme nečekali dlouho, rohový kop odvrátila domácí obrana pouze K Petrovi Horvátovi, ten vrátil balón pod sebe a šumivka Marka Finkese, která by snad ani pampelišku neohla k překvapení všech zapadla k tyči 3:3.
Do vedení nás mohl dostat Lukáš Pospíšil, z malého vápna však netrefil prázdnou branku a platilo staré známé nedáš dostaneš.
Domácí zahrávali standartní situaci, tu si ve vápně opět parádně sklepl útočník domácích a doslova propálil Jardu Beneše 4:3.
Domácí hnání výbornými fanoušky se tlačili do naší brány, ale jejich standartní situace jim dokonale ublížila.
Soupeř zahrával rohový kop, balón však spracoval Milan Bažant poslal ho na Lukáše Pospíšila, ten vyslal Petra Horváta, který se z našeho elitního snipera převtělil do role nahrávače, zatáhl balón a předložil ho na penaltu Jirkovi Sejkorovi a ten parádně trefil na zadní tyč, akce trvala snad 8 vteřin srovnáno 4:4.
Zápas spěl k remíze, když po celou dobu slušně pískající rozhodčí Dostál chtěl vzít osud zápasu do svých rukou.
Domácí útočník si to namířil mezi tři naše hráče, balón si však hodně předkopl, a když neměl šanci ho chytit sklátil se teratrárně k zemi a k našemu zděšení rozhodčí Dostál stojící na středovém kruhu foukl penaltu.
Naše reakce se dostavila okamžitě, všichni jsme si vzpomněji jak nás Dostál zařízl uplně stejně v posledním utkání v Šachově, kdy si taky vymyslel penaltu v poslední minutě a připravil nás o tři body a stejně tak nás chtěl včera připravit o bod, to není náhoda!!!!!
Zmar beznaděj to vše se mísilo v duších našich hráčů, ale i nás funkcionářů, kteří zápas oddřeli a tento výrok je měl připravit o bod.
Domácím však radost z penalty dlouho nevydržela, domácí mu útočníkovi čelil nejklidnější muž včerejšího zápasu Jarda Beneš, počkal si do posledního okamžiku a ránu domácího hráče vyborně zlikvidoval a založil tím rychlý brejk, na jehož konci byl rohový kop.
Ten zahrál Míla Finkes po kluzké zemi balón prošel vápnem,a Martinovi Pudilovi chyběli centimetry, aby balón píchnul do brány.
Nemůžeme chtít ale moc, za bod ze Šachova jsme rádí a je pro nás velmi cenný.
Fotografie ze zápasu najdete na našich facebookových stránkách.
V příštím kole hostíme v sobotu od 13:30 v derby celek Františkova.